„Sergel“: tinkama duomenų analitika padeda ne tik veikti, bet ir prognozuoti

„Sergel“, viena didžiausių Lietuvoje mokėjimų atkūrimo ir valdymo įmonių, paslaugas teikia jau daugiau nei 20 metų. Kartu su įmonėmis Baltijos šalyse ir Skandinavijoje, „Sergel“ priklauso Švedijos „Marginalen AB“ finansų bendrovei. Tam, kad įmonės galėtų sklandžiai veikti net pokyčių metu, o vadovai sėkmingai planuoti plėtrą, „Sergel“ nutarė pasitelkti pažangius duomenų analitikos sprendimus. „DataSoftum“ atliktos duomenų integracijos ir įdiegti nauji duomenų modeliai dabar tarnauja „Sergel“ kaip strateginis įrankis veiklos planavimo, įgyvendinimo ir vertinimo etapuose.

Neturite laiko skaityti viso teksto?

Štai, ko pasiekėme su „Sergel“ trimis sakiniais:

Sujungėme duomenis, esančius „Rivilė“, ERP ir Microsoft Excel programose

Sukūrėme finansų analitikos ir paskolų portfelių analitikos modelius

Kartu su įmonės vadovais duomenų analitiką pritaikėme tarnauti kaip strateginį veiklos planavimo, valdymo ir stebėsenos įrankį

Užduotis

Poreikis atnaujinti duomenų analitikos sistemas „Sergel“ sustiprėjo tada, kai įmonėje įvyko permainos, tarp jų – vykdomojo direktoriaus ir finansų vadovo pasikeitimas. Šiame etape išryškėjo sunkumai, kuriuos sukelia keliose sistemose esantys duomenys, nevieningos ir rankiniu būdu rengiamos ataskaitos bei ribota prieiga prie duomenų. Siekdama padėti įmonei sklandžiau veikti pokyčių metu, „DataSoftum“ ėmėsi šių užduočių:

num1

Apjungti

Apjungti duomenis iš skirtingų sistemų

|

num2

Sukurti

Sukurti įmonės veiklą ir viziją atitinkančius duomenų modelius

|

num3

Pritaikyti

Pritaikyti duomenų analitikos įrankius, kad jais galėtų naudotis visa komanda

Įgyvendinti techniniai sprendimai

1

Situacijos įvertinimas

Ilgą laiką gyvuojančiose įmonėse kai kurie renkami duomenys nėra vėliau panaudojami ar reguliariai peržiūrimi. Ruošdamasi duomenų analitikos sistemos atnaujinimui, „Sergel“ vadovybė peržiūrėjo ilgą laiką nusistovėjusias tvarkas, įvertino jų atitikimą poreikiams, ir sutvarkė duomenis esamose sistemose. Tai leido suprasti, jog sukauptų duomenų kokybė, patikimumas ir savalaikiškumas netenkina analitikos poreikių: sistemose informacija atnaujinama vos kartą per mėnesį, o ranka į buhalterinę sistemą suvedami duomenys ne visada tikslūs, todėl atsiranda neatitikimai, kurie išaiškėja tik analizės metu.

2

Duomenų apjungimas

Pirmasis duomenų analitikos plėtros žingsnis – skirtingų šaltinių apjungimas į vientisą sistemą. „DataSoftum“ komanda sujungė „Sergel“ operatyvinius duomenis, laikomus buhalterinėje sistemoje „Rivilė“, paskolų portfelių valdymo sistemoje (ERP) bei Microsoft Excel programoje laikomus duomenis.

3

Automatizavimas ir savitarna

Į bendrą analitikos modelį sujungti duomenys buvo apibrėžti veikloje vartojama terminologija, o svarbiausi rodikliai – išskirti. Kad įmonės vadovai ir komanda galėtų patogiai jais naudotis, duomenys atsinaujina realiu laiku, o juos valdyti kiekvienas gali savitarnos skydeliuose.

4

Finansų analitika

Kiekvienoje įmonėje registruojamus veiklos duomenis, reikalingus atitikti įstatymuose įtvirtintas apskaitos vedimo nuostatas, papildėme veiklos duomenimis, leidžiančiais pasitelkti šią informaciją verslo analizei. „DataSoftum“ komanda įdiegė finansų analitikos modelį, leidžiantį tuos pačius duomenis peržiūrėti ne tik visos įmonės, bet ir smulkesniu – kliento, paskolų portfolio, ar kitu pjūviu.

5

Paskolų portfelio analitika

Viena svarbiausių įmonės „Sergel“ veiklai duomenų analitikos galimybių – paskolų portfelio analitika. Ji įgalina visą procesą: pradinį aukšto lygio planavimą, kasdienį paskolų portfelių pinigų surinkimo stebėjimą, portfelio plano atnaujinimą. Analitikos sprendimas leidžia vertinti rezultatus skirtingais pjūviais: dienos, savaitės, mėnesio, metų lygmenyje arba portfelio, portfelių grupių, klientų lygmenyje.

6

Mokymai

Sukūrę duomenų analitikos modelius, juos pristatėme komandai bei apmokėme darbuotojus naudotis PowerBI platforma bei jos savitarna, kuri leidžia kurti ataskaitas ir duomenų vizualizacijos skydelius.

Rezultatai

„Sergel“ įmonėje įgyvendinti sprendimai įrodė, jog duomenų analitika gali tapti svarbiu įrankiu ir strategine priemone įgyvendinant įmonės valdymo ir stebėsenos viziją. „DataSoftum“ komanda džiaugiasi, jog „Sergel“ vadovai aktyviai įsitraukė į projekto įgyvendinimą, taip parodydami, jog duomenų analitika taps svarbia tolimesnės įmonės veiklos dalimi. Netrukus po analitikos modelių įdiegimo, „Sergel“ jau įvertino paskolų portfelių analitikos galimybes ir jos pagalbą rengiant prognozes, svarbias pelningai įmonės veiklai.

Įgyvendinti Ilgalaikiai rezultatai

1

Analitikos sritis

Sukurtas analitinis modelis, kuris visiškai atitinka įmonės veiklą bei leidžia daugelį sprendimų paremti duomenimis.

2

Finansų analitikos modulis

Įdiegta finansų ir paskolų portfelių analitika, kurios pagalba darbuotojai gali patogiai peržiūrėti veiklos rodiklius ir ruošti ateities prognozes.

3

Įtraukti darbuotojai

„Sergel“ darbuotojai supažindinti su PowerBI platformos savitarna, todėl nuo šiol gali patys kurti skydelius (dashboards) ir nesudėtingas ataskaitas iš jau turimų duomenų.

"Sergel" rekomenduoja

Štai kaip apie mūsų paslaugas atsiliepia „Sergel“ vadovė Jurgita Pajarskienė

Įdarbinkite turimus duomenis pardavimų augimui!

Susisiekite su mumis - pasidalinsime patirtimi, kai duomenys padeda veikti kur kas efektyviau ir aiškiau arba išbandykite KeyFactum įrankį jau dabar